Telegram ngushëllimi

  Telegram ngushëllimi  Para pak çastesh morëm lajmin e hidhur për vdekjen e parakohshme të profesorit dhe të mikut tonë të dashur, dekanit të FGJH-së në Tiranë, profesorit të gjuhës italiane, Artur Sulo.
  Në emër të personelit të Fakultetit të Filologjisë të Univeristetit të Prishtinës u shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe kolegëve në Tiranë për vdekjen e rëndë të bashkëpunëtorit tonë të çmuar. Arturi ishte shembull i energjisë, i solidaritetit dhe i punës së palodhshme. Pati ide, guxim dhe kreativitet të pashoq me të cilat reflektoi në çdo mjedis ku qe i pranishëm.
  Do të na mungojë shumë, FGJH në Tiranë nuk do të jetë më njësoj pa Turin.
  Të qoftë dheu i lehtë, mik i dashur!

  Prof. dr. Lindita Rugova
  Dekane

   

Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
222324 25262728
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234