Organizata “Toka” mban aktivitete me studentët e Departamentit të Gjuhës dhe Letërsisë Angleze

    Organizata “Toka” mban aktivitete me studentët e Departamentit të Gjuhës dhe Letërsisë Angleze  Studentët e vitit të tretë nga Departamenti i Gjuhës dhe Letërsisë Angleze, nën mbikëqyrjen e mësimdhënëses Blerta Mustafa patën mundësinë që të martën me 19 dhjetor të zhvillojnë aktivitete të ndryshme me përfaqësues të organizatës “Toka”. Kjo organizatë e cila ofron programe edukative e inovative për të rinjtë e Kosovës këtë herë zhvilloi aktivitete të cilat kishin për qëllim zhvillimin e kompetencave të të menduarit kritik, kreativ, komunikimit verbal e jo verbal si dhe vlerësimin e punës ekipore në planifikim. Studentët pritet që disa nga idetë e marra nga këto aktivitete t’i implementojnë në projektet e tyre të cilat janë në zhvillim e sipër.    IMG_3807.JPGIMG_3799.JPG

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
2728293031 12
3 456789
10 111213 141516
1718 1920 212223
24252627282930
1234567