NJOFTIM

    NJOFTIM  Prof. Giuseppina Turano nga Univeristeti C’a Foscari, Venecie, Itali, ka mbajtur ligjërata në fushë të Gramatikës transformacionale dhe gjenerativizmit gjuhësor gjate periudhes 13 -17 maj 2019 me studentët e masterit dhe të doktoratës, profili: gjuhësi.
    Ligjëratat e vazhdueshme të profesoreshës Turano kanë ndikuar në rritjen e interesimit të studentëve të masterit për t’u marrë me këtë fushë të studimit dhe deri më tani janë dy teza të doktoratës që udhëhiqen nga prof Turano, pikërisht nga fusha e studimeve gjenerative.


      foto-3051.jpgfoto-3052.jpg

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
272829 303112
345 67 89
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567