NJOFTIM

    NJOFTIM Ne Fakultetin e Filologjise, ne vazhden e nderkombetarizimit te vazhdueshem, po mban ligjerata profesori i mirenjohur i folkloristikes dhe i studimeve kulturore nga Universiteti Haxhetepe-Ankara, prof Ozkul Çobanollu,
    Perpos ligjeratave me studente, profesori Çobanollu u takua me dekanen Lindita Rugova, me prodekanen Nuran Muhaxheri dhe me profesoret e departamentit te Gjuhes dhe te Letersise Turke dhe te Orientalistikes.
    U diskutua per inicimin e marreveshjes se bashkepunimit Erasmus + ndermjet Univeristetit Haxhetepe, Departamentit te folklorit turk dhe Fakultetit te Filologjise.
     

Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
2930 12345
6789 101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789