NJOFTIM

     
    Njoftohen studentët dhe mësimdhënësit e Fakultetit të Filologjisë se më 11 prill në orën 13, në sallën e Këshillit të fakultetit, profesori i gjuhës kroate nga Univeristeti i Zarës, dr. Vice Sunjic, do ta mbajë ligjëratën me titullin:
    Hrvatski jezik od godine 1945 do 1990.
    Profesori ka specializuar në sociolinguistikë dhe në mësimdhënien e kroatishtes si gjuhë e huaj, Është pjesë e mobilitetit CEEPUS.
     

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
25 262728293031
123 4567
89 10 11 121314
1516171819 2021
22232425262728
293012345