NJOFTIM

     Të mërkurën, më 10.04.2019 në orën 13.00 në sallën “Idriz Ajeti” të Fakultetit të Filologjisë Dr. Göz Kaufmann nga Albert-Ludwigs-Universität Freiburg do të mbajë ligjëratën

    „Sorvete un Tema is nich Dütsch!“ Portuguese Loanwords in three German Varieties in Southern Brazil”

    Ligjërata organizohet në kuadër të qëndrimit të Dr. Kaufamannit në Departamentin e Gjuhës dhe Letërsisë Gjermane, ku do të mbajë cikël ligjëratash për studentët e gjermanistikës.


     

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
25 262728293031
123 4567
89 10 11 121314
1516171819 2021
22232425262728
293012345