NJOFTIM

     Ne Fakultetin e Filologjisë, në kuadër të bashkëpunimit ndërakademik mes fakultetit tonë dhe Universitetit të Venedikut, do të fillojë mbajtja e kursit Gjuhë italiane. Kursi, i cili do të zgjasë dy javë, do të mbahet nga profesor Giuseppe Maugeri nga Universiteti Ca' Foscari Venice, specialist i italishtes si gjuhë e huaj. Profesori Maugeri do të mbajë një cikël ligjëratash dhe të drejtë aplikimi kanë studentët e Fakultetit të Filologjisë.


     

Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
293031 1 23 4
5 6 78 91011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789