FTESË-Lexime të teksteve letrare

  Me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, trupa e grave frankofone ju fton në leximin e teksteve letrare nga veprat     e autorëve frankofone me temën dhuna ndaj grave. Lexuesit do t'ju ofrojnë pjesë nga vepra "Një pulë në një mur" nga Julie Dénès, "Një këngë e ëmbël" nga Leila Slimani, "Balloja e të çmendurave" nga Victoria Mas,
  etj ...

  Autorja Julie Dénès, e cila do të vijë në Kosovë enkas për këtë rast, do të na nderojë me leximin e disa pjesëve të romanit të saj.  Ngjarja do të mbahet në QUF, 6 Mars 2020, nga ora 15:00 deri në 16:30.

  FAKULTETI I FILOLOGJISË: GJUHË DHE LETËRSI FRËNGE

  Prof. Nerimane KAMBERI


Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
30 311 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910