Qendra Kosovare për Studime Gjinore

  Qendra Kosovare për Studime Gjinore  Qendra Kosovare për Studime Gjinore në një diskutim të hapur për përfshirjen e perspektivesës gjinore në praktikë

  Të nderuar studentë dhe të diplomuar të Fakultetit Filologjik dhe Filozofik,
  Qendra për Zhvillim të Karrierës i`u fton të merrni pjesë në diskutimin që organizohet me përfaqësuesit nga QKSGJ - Qendra Kosovare për Studime Gjinore.


  Dëshironi të dini rreth integrimit të perspektivës gjinore në të gjitha analizat, programet dhe politikat e të gjithë sektorëve të shoqërisë kosovare ?
  Të diskutoni për mundësitë e avokimit dhe lobimit gjinorë?
  FemTALK ?
  Të diskutoni rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë që lidhen me diskriminimin gjinorë ?


  Prezantues: Znj. LULJETA DEMOLLI
  Nëse po atëherë konfirmoni vendin tuaj dhe bëhuni pjesë e diskutimit.


  Numri i pjesëmarrësve është i limituar. First come, first serve !


  Kur ? – 12 Maj 2017 / Ora - 14:00h – 15:00h
  Ku? – Zyret e Qendrës për Zhvillim të Karrierës, Biblioteka Kombëtare “ Pjetër Bogdani “ – Kati i I-rë.


  Ku mundem me e konfirmu pjesëmarrjen ? – Dërgo një e-mail konfirmues në [email protected], më së largu deri të dielën, 11 Maj 2017, dhe pastaj do të njoftoheni për detaje të tjera.      
   

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
2930311234
5678 91011
12 131415 161718
19202122232425
262728293012
3456789