Organizata “Toka” mban aktivitete me studentët e Departamentit të Gjuhës dhe Letërsisë Angleze

    Organizata “Toka” mban aktivitete me studentët e Departamentit të Gjuhës dhe Letërsisë Angleze  Studentët e vitit të tretë nga Departamenti i Gjuhës dhe Letërsisë Angleze, nën mbikëqyrjen e mësimdhënëses Blerta Mustafa patën mundësinë që të martën me 19 dhjetor të zhvillojnë aktivitete të ndryshme me përfaqësues të organizatës “Toka”. Kjo organizatë e cila ofron programe edukative e inovative për të rinjtë e Kosovës këtë herë zhvilloi aktivitete të cilat kishin për qëllim zhvillimin e kompetencave të të menduarit kritik, kreativ, komunikimit verbal e jo verbal si dhe vlerësimin e punës ekipore në planifikim. Studentët pritet që disa nga idetë e marra nga këto aktivitete t’i implementojnë në projektet e tyre të cilat janë në zhvillim e sipër.    IMG_3807.JPGIMG_3799.JPG

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
2829 30 31 123
456 78910
111213 141516 17
18 19 20 21222324
2526272829301
2345678