NJOFTIM

    NJOFTIM  Profesorë nga Universiteti i Humboltit në Berlin po qëndrojnë për një javë në Fakultetin e Filologjisë (në kuadër të Erasmus +), duke zhvilluar shumë aktivitete shkencore me studentë dhe profesorë të fakultetit tonë. Ligjërata nga Sociolinguistika, trajnime nga Gjuhësia kompjuterike dhe shumë hulumtime në terren janë pjesë e agjendës së ngjeshur të prof Christian Voss, Philipp Wasserscheidt dhe Agata Rogosh.
     

Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
2627 281234
56 78 91011
121314 15 161718
19 202122232425
2627282930311
2345678