NJOFTIM

    NJOFTIM  Profesorë nga Universiteti i Humboltit në Berlin po qëndrojnë për një javë në Fakultetin e Filologjisë (në kuadër të Erasmus +), duke zhvilluar shumë aktivitete shkencore me studentë dhe profesorë të fakultetit tonë. Ligjërata nga Sociolinguistika, trajnime nga Gjuhësia kompjuterike dhe shumë hulumtime në terren janë pjesë e agjendës së ngjeshur të prof Christian Voss, Philipp Wasserscheidt dhe Agata Rogosh.
     

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
2829 30 31 123
456 78910
111213 141516 17
18 19 20 21222324
2526272829301
2345678