NJOFTIM

     Departamenti i Gjuhës dhe Letërsisë Gjermane i Universitetit të Prishtinës në bashkëpunim me qendrën hulumtuese FZ DiMOS në Universitetin e Regensburgut organizon konferencën ndërkombëtare „Deutsch-Albanische Sprach- und Kulturbeziehungen in Geschichte und Gegenwart“. Konferenca mbahet nga 11-13 maj 2017 në Fakulteti e Filologjisë. Punimet zhvillohen në gjuhën gjermane. 

     
     Programi i konferences
Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
24252627 282930
1 23456 7
8 9 1011121314
15 161718192021
22232425262728
2930311234