NJOFTIM

    NJOFTIM  Profesoresha nga Univeristeti Ca' Foscari i Venecias, Itali, prof Giusepinna Turano, specialiste e gjenerativizmit ne studimet gjuhesore, ka mbajtur cikel ligjeratash per studentet e masterit dhe te doktorates ne fushe te gjuhesise. Interesimi i studenteve ishte jashtezakonisht i madh dhe prania e prof. Turano ndikoi ne inicimin dhe forcimin e bashkepunimeve te reja nderuniversitare ndermjet Fakultetit te Filologjise dhe institucionit ku ajo punon.
     

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
2728 2930 3112
3 45 6 789
101112 13141516
1718 19 20212223
24252627 282930
1234567