NJOFTIM

   Te nderuar kolege,


  Ju njoftoj se, me datat 27 dhe 28 shkurt 2017, nga profesore te Humbolt-Universität do te mbahen ligjeratat ne vijim:


  27 shkurt: ne amfiteatrin e seminarit

  11:00: Christian Voss: Topics and methods of sociolinguistics
  12:30: Workshop Lumnije Jusufi: Teknikat e hulumtimit ne teren
  28 shkurt: ne Biblioteken Kombetare

  11:00: promovimi i librit
  12:00: Kumtesa e Christian Voss: Language death or ethnical revival? The situation of Slavic varieties in today's Greece
  15:00: Kumtesa e Lumnije Jusufi: Migrimet historike si koncept i domosdoshem per studimet dialektologjike
  Me nderime,
  Albulena Blakaj
   

Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
272812 345
67 89101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789