Bursë studimore nga Unioni i Bizneseve Shqiptare dhe Gjermane në Gjermani

   Të nderuara studente të universiteteve publike të Republikës së Kosovës,

  Është shpallur konkursi për bursa!

  Afati i fundit për aplikim është deri me datën 20.09.2017.

  Ju lutem ta shpërndani ketë mundësi shumë të mirë, e cila ofrohet nga Unioni i Bizneseve Shqiptareve ne Gjermani që tri vite me radhë në bashkëpunim me Odën Ekonomike Gjermano-Kosovare, për t’ju ndihmuar studenteve që të kenë mundësi t’i përfundojnë studimet Bachelor me sukses.

  Në konkurs mund të paraqiten vetëm studente, pasi Unioni i Bizneseve Shqiptare dhe Gjermane, nëpërmjet këtij projekti synon të përkrahë arsimimin e vajzave dhe fuqizimin e tyre.

  Kriteret që duhet t’i plotësoni mund t'i gjeni në postimet më poshtë në këtë faqe zyrtare të OEGJK-së.

  Aplikimin e gjeni ne kete link:
  https://drive.google.com/…/0B8sEBg4rupbXY1NIM0VsZXNuQ…/view…

  Konkursin e gjeni ne kete link: 
  https://drive.google.com/…/0B8sEBg4rupbXU1otU3ZSLVRJR…/view…

   


   

Arkiva e lajmeve

«tetor»
MaEnPrShDi
25262728 29301
2 34 5678
9 1011 12131415
16 171819202122
23242526272829
303112345